Rok szkolny 2017/2018 - galeria foto

Rok szkolny 2017/2018

 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

„Świat już pachnie wakacjami”

Po raz ostatni zadźwięczał dzwonek. Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 odbyło się z udziałem wszystkich uczniów, nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości. Dyrektor szkoły wręczył uczniom świadectwa z wyróżnieniem, dyplomy i nagrody książkowe. Uczniowie kl. III gimnazjum otrzymali dyplomy absolwenta naszej szkoły oraz życzenia na dalsze lata edukacji: powodzenia, sukcesów w nauce. Spotkanie uczniów z wychowawcami zakończyło uroczystość.

  

 Występ artystyczny klas III gimnazjum

„Poloneza czas zacząć” – to właśnie polonezem rozpoczął się występ artystyczny uczniów kl. III gimnazjum – pożegnanie ze szkołą. Wierszem i piosenką uczniowie złożyli podziękowania za wszystkie lata nauki w naszej szkole. Wspominali miło czas spędzony w gimnazjum, co potwierdziły słowa piosenki „Radość najpiękniejszych lat”.  Było owocowo: pożegnalne upominki to ananasy. Do zobaczenia w dorosłym już życiu.

  

Wizyta w Farmie Iluzji

20 czerwca uczniowie klas: IVa, IVb, VI uczestniczyli w całodniowej wycieczce. Wzbogacali i poszerzali wiedzę z zakresu techniki, przyrody i fizyki w FARMIE ILUZJI. Nauka przez zabawę to najlepsza forma spędzenia czasu przed zakończeniem roku. Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni i już czekają na kolejne wycieczki!

 

 

 Wyjazd integracyjny uczniów klasy I 

W dniach 16-17 czerwca 2018r. uczniowie klasy I z rodzicami i wychowawczynią Elwirą Oracką przebywali na imprezie integracyjnej w Lidzbarku, który przywitał nas porannym słoneczkiem. Wspólny wyjazd uczniów, ich rodziców i wychowawcy poza miejsce zamieszkania pozwolił łączyć naukę z zabawą i wypoczynkiem, zintegrował grupę uczniowską i rodziców, zmusił do holistycznego pojmowania świata. Kontakt ze środowiskiem nauczył aktywności , samodzielności, szacunku do wszelkich przejawów życia. Tegoroczny pobyt długo zapamiętamy, byliśmy skąpani w słońcu i w wodzie, bawiliśmy się wszyscy cudownie, zarówno dzieci, jak i rodzice. Bez końca moglibyśmy wymieniać zalety naszego pobytu,  lecz żaden opis  nawet najbardziej barwny nie zastąpi bezpośredniego, autentycznego kontaktu z tym magicznym miejscem.

  

 

Spotkanie integracyjne klasy II

W dniu 15 czerwca w Cempkowie odbyło się spotkanie uczniów klasy II wraz z rodzicami i nauczycielami podsumowujące tegoroczny rok szkolny. Dzieci wraz z dorosłymi wspaniale się bawili - to był fantastyczny czas spędzony w miłym gronie.

 

 

Piknik klas I i III

W dniu 14 czerwca 2018r. klasy I i II wraz z wychowawczyniami p. Elwirą Oracką oraz p. Justyną Bartkowską po pobycie w Stajni Bogumił udały się na piknik, który przygotowali dla nich Państwo Łazarscy - rodzice Nikodema z klasy I. Na uczniów czekały liczne konkurencje z udziałem Strzelców, przejażdżki quadami i pyszny poczęstunek w postaci kiełbasek z ogniska, słodyczy i owoców. Z serca dziękujemy Państwu Łazarskim za zaproszenie naszych uczniów, poświęcony czas i zorganizowanie fantastycznego spotkania, które na długo zostanie w pamięci naszych dzieci, które do szkoły wróciły szczęśliwe i uśmiechnięte. Dziękujemy, że możemy liczyć na Państwa pomoc i wsparcie.

 

 

Wizyta w "Stajni Bogumił"

W dniu 14 czerwca klasa I i II wraz z wychowawczyniami Panią Elwirą Oracką praz Panią Justyną Bartkowską odwiedziły gospodarstwo agroturystyczne "Stajnia Bogumił", gdzie przywitali ich właściciele Państwo Jolanta i Jerzy Borowscy. Opowiadali o zamiłowaniu do koni, o funkcjonowaniu ich gospodarstwa jak również zaprezentowali dzieciom z imienia każdego konika z ich licznej hodowli. Niewątpliwie największą atrakcją była nauka jazdy konnej. Pragniemy w tym miejscu serdecznie podziękować Państwu Borowskim za ciepłe przyjęcie, otwarte serce i przemiłą atmosferę.

 

 

Spotkanie autorskie z p. Dorotą Mularczyk

 15.05.2018r.

     Dnia 15.05.2018r. gościliśmy w naszej szkole pisarkę p. Dorotę Mularczyk, autorkę książek fantastyczno- przygodowych dla dzieci i młodzieży między innymi cyklu powieściowego ,,Magiczny świat tuż za plotem''. Była to całodzienna zabawa dla różnych grup wiekowych ,,Mix- maraton, czyli co kto chce''.   Klasy I i II odbyły spotkanie pt.,,Opowieści ze świata pszczół'', podczas którego autorka przedstawiła prezentację multimedialną i opowiedziała dzieciom o wspaniale zorganizowanej społeczności pszczół. Klasom III pisarka zaprezentowała swoje utwory i opowiedziała, jak napisała 14 lat temu swoją pierwszą książkę. Dzieci dowiedziały się także, jak powstaje  ksiażka i dlaczego warto czytać. W klasach IVa, IVb i V było to spotkanie pt. ,,Klawiatura obok pióra'', czyli połączenie spotkania autorskiego z prowadzeniem dyskusji na wesoło. Podczas spotkania dzieci same odkrywały, co jest dla nich bardziej wartościowe komputer czy książka. Dowiedziały się także, jakie są konsekwencje nadmiernego, niekontrolowanego korzystania z gier komputerowych. Pisarka również zachęcała do czytania swoich książek, przy których, jak zapewniała, nie można się nudzić.   W klasie VI odbyła się zabawa ,,Pisać każdy może'', podczas której uczniowie poznali tajniki pracy pisarza, skąd brać inspiracje do pisania, a  następnie wspólnie z autorką układali opowiadanie.Pani Dorota Mularczyk zachęcała dzieci, aby spróbowały samodzielnie napisać opowiadanie fantastyczno - przygodowe i wzięły udział w ogólnopolskim konkursie literackim organizowanym przez pisarkę. Wyróżnione prace zostaną umieszczone w nowej książce, nad którą obecnie pracuje autorka. Po spotkaniu wszyscy chętni mogli zakupić książki z dedykacją i autografem pisarki. Książki p. Doroty Mularczyk zostały także zakupione do biblioteki szkolnej. 

9. Pielgrzymka Szkół im. Kard. Stefana Wyszyńskiego

„Kocham Ojczyznę bardziej niż własne serce” – te słowa Prymasa Tysiąclecia towarzyszyły na Jasnej Górze uczniom naszej szkoły podczas 9. Pielgrzymki Szkół im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w dniu 16 maja br. Msza św. w Kaplicy Matki Bożej poprzedzona była złożeniem kwiatów przez naszych uczniów pod pomnikiem Prymasa oraz spotkaniem w kaplicy św. Józefa, gdzie został zaprezentowany film „Jako w niebie tak i w Komańczy…”. Na zakończenie spotkania każda ze szkół zaprezentowała krótkie wystąpienie na temat dowolnie wybranej postaci lub zdarzenia ukazującego związek „małych ojczyzn”, regionów z tymi, którzy tworzyli niepodległe dzieje Polski, jej historię, kulturę. Organizatorem pielgrzymki było istniejące od 2006 r. Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, a spotkanie prowadziła p. Iwona Czarcińska, znana uczniom naszej szkoły.

 

Wideo-konferencja

W piątek, 18 maja br. odbyła się wideo-rozmowa uczniów naszej szkoły ze szkołą w Aci Castello, Włochy. Wirtualne spotkanie uczniów miało miejsce w związku z realizacją projektu eTwinning "We are reporters".

 

Wycieczka do Londynu

W dniach 9-14 kwietnia 2018r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Londynu. Zobaczyli główne atrakcje turystyczne Londynu, m.in. Pałac Buckingham, Tower of London, Big Ben, British Museum, London Eye, Hyde Park i wiele innych.

 

Szkolny Dzień Profilaktyki

20 marca 2018r. odbył się Szkolny Dzień Profilaktyki. Klasy 0, I, II, III i IV obejrzały dwa spektakle profilaktyczne pt.: "Czy dobre uczynki chowamy do skrzynki" oraz "Cień" zrealizowane przez TEATR KRÓLA z Łodzi. Starsze klasy uczestniczyły w zajęciach warsztatowych ze specjalistami z firmy DIALOG, które miały na celu profilaktykę antyalkoholową, profilaktykę zachowań autoagresywnych oraz bezpiecznego korzystania z Internetu.

 

 Dzień Świętego Patryka

W piątek w naszej szkole odbył się apel poświęcony Dniu Świętego Patryka - patrona Irlandii. Dzień świętego Patryka (17 marca) został ustanowiony ku czci misjonarza i biskupa, który krzewił wiarę chrześcijańską w Irlandii. Żył on na przełomie IV i V wieku, wsławił się swoją działalnością duszpasterską, dokonywaniem rozmaitych cudów i szczególnym darem wykładania prawd wiary. Najważniejszą tradycją obchodów dnia św. Patryka jest noszenie ubrań w kolorze zielonym, dlatego zachęciliśmy uczniów naszej szkoły do ubrania się w zielone rzeczy lub zielone elementy. Zieleń to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do trawiastego krajobrazu wyspy i symbolizujący koniczynę przypisywaną tradycyjnie świętemu Patrykowi.

 

 MAKS matematyczny

8 marca odbył się u nas w szkole ogólnopolski konkurs matematyczny „MAKS matematyczny”. Wzięło w nim udział 10 uczniów z klas II-VI SP. Był to konkurs internetowy. Osobami odpowiedzialnymi za przeprowadzenie konkursu były: S.Radomska i M.Grąbczewska.

 

 Żywa lekcja historii

W dniu 7 marca 2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w żywej lekcji historii pt. "Drogi do niepodległości".

 

Okulary dla Afryki

 W lutym nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej zbiórce pod hasłem ,, Okulary dla Afryki”. Zbieraliśmy używane okulary korekcyjne. Zbiórka okularów to część akcji społecznej ,, Okuliści dla Afryki”, której celem jest pomoc medyczna i poprawa warunków życiowych mieszkańców Afryki – dzieci i dorosłych. Udało nam się zebrać 28 par okularów korekcyjnych.Wszystkim, którzy odpowiedzieli sercem i czynem, za przekazane okulary serdecznie dziękujemy.

 

Walentynkowa niespodzianka

W Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu lekarze dokonali transplantacji serca u 7-letniej Julki Matusiak z Kalisza. Dziewczynka otoczona jest troskliwą opieką. Aby okazać Julce i jej rodzicom wsparcie w tych trudnych chwilach uczniowie naszej szkoły postanowili wziąć udział w akcji wysyłania do Julki kartek walentynkowych i laurek z umieszczonym na nich serduszkiem. Serdecznie dziękujemy za prawdziwy odruch wrażliwości.

 

 Nagrodzeni uczniowie w szkolnym konkursie plastycznym ,,Karta Walentynkowa"

Dnia 14 lutego został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny ,,Karta Walentynkowa". Uczniowie naszej szkoły wykonali ponad 60 prac. Nagrodzeni uczniowie w kategoriach wiekowych:

0- III   Marta Lubelska kl. ISP

IV- VII Krystian Górecki kl. IV A SP

II- III G- Klaudia Dąbrowska kl. II AG

Opiekunem konkursu szkolnego była p. Zofia Skonieczna. Gorąco dziękujemy za uczestnictwo w konkursie. Nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy!

 

Nagrodzeni  za prawidłowe rozwiązanie zadań z „Małego Rycerzyka Niepokalanej”

Piotr Piekarczyk  i Dominik Górski  zostali nagrodzeni za prawidłowe  rozwiązanie Zadań Apostolskich z grudniowego wydania „Małego Rycerzyka Niepokalanej”.  W nagrodę otrzymali m.in. Spalony różaniec - komiks  oparty o biografię Tomasza Ozaki Tagawy, franciszkanina związanego z polskimi duchownymi działającymi w Japonii. To  poruszająca historia chłopca, który przeżył wybuch bomby atomowej w Nagasaki.  Nagrodzonym Uczniom serdecznie  gratulujemy!

 

Patrycja Rychter  nagrodzona w konkursie z  gazetki  „Mini kombonianie”.

Patrycja Rychter  z kl. V tuż przed świętami otrzymała dyplomik i uroczy kubek.  Serdecznie gratulujemy!

 

 

Alan Czyż – uczestnikiem konkursu „Anioł na…”

Alan Czyż, ucz. kl. III a  wziął udział w Konkursie Plastycznym „Anioł na…” dla dzieci i młodzieży z Mazowsza.  Konkurs zorganizowała po raz kolejny Fundacja „BO WARTO” z Warszawy.  Alanek wykonał   Anioła  na dobry sen i otrzymał piękny dyplom.   Dziękujemy za  reprezentowanie naszej szkoły.

 

 Udział w ogólnopolskim etapie konkursu wiedzy  o Matce Bożej Częstochowskiej

Szymon Borkowski, Kacper Szcześniak i Jakub Cywiński – to uczniowie kl. VIIa,  którzy wzięli udział w ogólnopolskim etapie konkursu „Jasnogórska Królowa Polski – w 300. rocznicę koronacji Jej Cudownego Wizerunku”.                                                  

Przez ponad 2,5 miesiąca chłopcy intensywnie (nawet i w soboty)  przygotowywali się  pod kierunkiem p. Marzeny Sadowskiej. W wyjeździe do Częstochowy towarzyszył im także p. Mariusz Augustyniak.

Konkurs skierowany był do uczniów klas VII szkół podstawowych, oddziałów gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych.

Konkurs na etapie szkolnym miał charakter indywidualny, zaś  na etapie ogólnopolskim zespołowy. Etap szkolny odbył się 19 października - karty z pytaniami przysłanymi przez organizatora rozdał uczestnikom i powodzenia życzył p. Dyrektor. W pierwszym etapie wzięło udział 838 osób ze 106 szkół. Trzyosobowe drużyny z 40 szkół , które uzyskały łącznie największą liczbą punktów,  awansowały do etapu ogólnopolskiego. Wśród  nich znaleźli się nasi uczniowie. Zakres literatury już na etapie szkolnym był obszerny.

8 grudnia uczniowie wzięli udział  w etapie ogólnopolskim w Częstochowie. Dzień wcześniej uczestniczyli w Apelu Jasnogórskim. Dzięki ich udziałowi w konkursie biblioteka szkolna wzbogaciła się o dwie piękne publikacje: „Królowa” i „Co Polskę stanowi. Biografie historyczne”.

Drużyna naszych uczniów zajęła 15. miejsce w kraju. To naprawdę wielki sukces biorąc pod uwagę fakt, że rywalizowali w większości z uczniami liceum i  starszych klas gimnazjalnych. Jesteśmy z Was dumni! Brawo Wy!

 

Z wizytą w Kraszewie-Czubakach

W poniedziałek, 15 stycznia 2018r. uczniowie, przedstawiciel Rady Rodziców p. Kręt, nauczyciele oraz dyrekcja naszej szkoły odwiedzili dzieci z Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Kraszewie-Czubakach. Przekazane zostały zebrane w szkole pieniądze, a także podarowana przez uczniów oraz zakupiona przez szkołę pościel. 

 

 Apel "Bezpieczne ferie"

Zanim uczniowie naszej szkoły wyruszyli na ferie zimowe, w piątek 12 stycznia 2018r., odbył się apel poświęcony bezpieczeństwu podczas zimowych szaleństw. Wręczone zostały również nagrody w konkursie na plakat promujący bezpieczeństwo w czasie przerwy zimowej, a także pani wicedyrektor Justyna Bartkowska podsumowała akcję zbierania funduszy na pomoc podopiecznym Fundacji Odzyskać Radość w Kraszewie-Czubakach. Uczniowie naszej szkoły, ich rodzice, a także pracownicy szkoły, chętnie włączyli się w pomoc potrzebującym dzieciom. Łącznie zebrano ponad 3 tys. złotych, jak również kilka zestawów pościeli. Dziękujemy w imieniu podopiecznych Fundacji!

 

 Wideo-konferencja

11 stycznia 2018r. mieliśmy kolejną okazję do wirtualnego spotkania się uczniów naszej oraz hiszpańskiej szkoły. Tematem rozmowy były prezenty świąteczne. Gratulujmy uczniom udanej wideo-konferencji:)

 

 Życzymy, życzymy...

19 grudnia imieniny obchodził p. dyrektor Dariusz Urbański. Obecny podczas jasełek ks. kanonik Edmund Makowski złożył p. dyrektorowi serdeczne życzenia oraz wręczył upominek. Ponadto wspólnie z nauczycielami odśpiewał radosne "Życzymy, życzymy...". Jeszcze raz wszystkiego dobrego dla p. dyrektora!

 

  Jasełka szkolne 2017

21 grudnia 2017 r. w klimat Świąt Bożego Narodzenia wprowadziło nas przedstawienie zaprezentowane przez uczniów klasy IV a. Tegoroczne jasełka przygotował ks. Dawid Witkowski z p. Danutą Krysiak. Dekoracje wykonała p. Marzena Sadowska. Swoją obecnością zaszczycili nas rodzice uczniów, m.in. przewodnicząca Rady Rodziców, p. Alicja Kręt. Gościem jasełek był również ks. kanonik Edmund Makowski, który odczytał fragment Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa i zachęcił do wspólnego zaśpiewania "Wśród nocnej ciszy". Podczas apelu wręczone zostały także nagrody za udział w szkolnych konkursach plastycznych.

 Przedświąteczna wideo-konferencja

W dniu 19 grudnia 2017r. uczniowie klasy II szkoły podstawowej wraz z wychowawcą p. Justyną Bartkowską mieli okazję porozmawiać za pośrednictwem Skype z uczniami z zaprzyjaźnionej hiszpańskiej szkoły. Uczniowie zaśpiewali kolędę oraz zaprezentowali świąteczne ozdoby.

 Msza święta rekolekcyjna

Dni 10 – 12 grudnia to był CZAS MOCY I ŁASKI dla Parafii św. Michała Arch. w Płońsku, to czas nawiedzenia kopii figury św. Michała Archanioła z Groty Objawień na Gargano we Włoszech. Rekolekcje poprowadził ks. Andrzej Piotr Żarkowski – michalita z Gniezna. Jako społeczność szkolna uczestniczyliśmy we Mszy św. 12 grudnia. Mszę św. celebrował ks. Dawid Witkowski. Uczniowie chętnie włączyli się w liturgię. Komentarz na wprowadzenie przeczytał Bartosz Szymański, czytanie z Księgi proroka Izajasza – Klaudia Rychter. Prośby w imieniu wszystkich przedstawili: Katarzyna Mikusek, Kacper Szcześniak, Ewa Jarosławska, Sebastian i Grzegorz Witkowscy, Zuzanna Rajewska. Komentarz na dary odczytał Szymon Borkowski, zaś dary przynieśli: Julia Więckowska, Anita Wieczorek, Jakub Cywiński, Julia Lubaszewska i Maja Mioduszewska. Przynieśli m.in. świecę z prośbą, by światło Jezusowej nauki i miłości nieustannie wskazywało nam drogę do Niego, książkę „Królowa. Matka Boża z Jasnej Góry” - znak poznawania Niepokalanej Matki Pana w ikonie Jasnogórskiej w 300. lecie koronacji Jej cudownego wizerunku, płytę zatytułowaną „Rozwiń skrzydła” z piosenkami o św. Michale Archaniele, słuchanych w rekolekcyjne dni ze szkolnego radiowęzła, by patron tych rekolekcji pomagał „rozwijać skrzydła”. Słowa podziękowania do Ojca rekolekcjonisty skierowała Martyna Wieczorek, świąteczny stroik wręczył Kacper Kupecki. Do Mszy św. jako ministranci służyli: Adam Szulborski, Jakub Janowski i Bartosz Aksamitowski. Oprawę liturgiczną Mszy św. przygotowała z uczniami katechetka Marzena Sadowska.

Wideo-konferencja z Colegio Público Baudilio Arce w Hiszpanii

14 grudnia 2017r. uczniowie klas VI, VII a oraz III b gimnazjum wzięli udział w wideo-rozmowie z uczniami z hiszpańskiej szkoły Colegio Público Baudilio Arce  położonej w Oviedo. Tematem rozmowy były tradycje świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie obu szkół zaprezentowali dekoracje świąteczne oraz zaśpiewali kolędę.

Nagrodzeni za prawidłowe rozwiązanie "Zadań apostolskich"

Bartosz Chorzewski i Jakub Jeziak, uczniowie klasy VI zostali nagrodzeni za prawidłowe rozwiązanie „Zadań apostolskich” z listopadowego numeru „Małego Rycerzyka Niepokalanej”. Serdecznie gratulujemy!

 Wyjazd do Warszawy

Klaudia Cichewicz z kl. V i jej siostra Oliwia z kl. II uczestniczyły w parafialnym wyjeździe do Warszawy. Był on nagrodą za systematyczne uczęszczanie na nabożeństwo różańcowe. Dziewczynki były w Sanktuarium bł. Ks. Jerzego Popiełuszki na Żoliborzu i w parku trampolin. Klaudia napisała o wyjeździe: „Zbiórka była przed kościołem w Płońsku. Pomodliliśmy się o dobrą podróż i ruszyliśmy w drogę. Najpierw pojechaliśmy do muzeum, które opowiada o osobie ks. Jerzego Popiełuszki. Weszliśmy do kościoła i pomodliliśmy się. W muzeum przechodziliśmy przez drzwi w kształcie krzyża. Potem pojechaliśmy do parku trampolin. Dostaliśmy antypoślizgowe skarpety, zrobiliśmy rozgrzewkę i długo, fajnie skakaliśmy. Na koniec pojechaliśmy do McDonalds’a. Dla siostry wzięłam zabawkę księżniczkę. W drodze powrotnej śpiewaliśmy piosenki. To była udana wycieczka.”

 Wizyta w schronisku w Pawłowie

11 grudnia uczniowie naszej szkoły wybrali się do "Schroniska dla bezdomnych zwierząt" w Pawłowie w celu przekazania 80 kilogramów karmy dla piesków i kotków w ramach akcji : ,,ŚWIĄTECZNA PAKA DLA PSIAKA” Na miejscu uczestniczyliśmy w zajęciach poprowadzonych przez panią dyrektor Milenę Abramczyk. Była omawiana historia samego schroniska ale także ciekawe historyjki psów i wiele innych opowieści z życia zwierząt, którymi się opiekują. Dowiedzieliśmy się również jak w schronisku działa wolontariat. Na koniec wspólnie odwiedziliśmy boksy z pieskami, pomieszczenia z kotami. Dawanie prezentów jest równie ważne i przyjemne jak ich otrzymywanie. A cel bardzo szlachetny. Cieszy nas fakt, że mogliśmy chociaż troszeczkę pomóc tym, którzy na zawsze pozostają dla nas wiernymi przyjaciółmi. Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom, którzy włączyli się w akcję.

 Gminny konkurs plastyczny w Radzyminku

W czwartek, 7 grudnia 2017 roku o godz. 1000 w Szkole Podstawowej w Radzyminku odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom gminnego konkursu plastycznego pt. "Świąteczne czary-mary, bożonarodzeniowe ozdoby", połączone ze szkolnymi Mikołajkami. Uczniowie naszej szkoły wykonali ponad 80 prac. Wyniki konkursu plastycznego pt. "Czary-mary, bożonarodzeniowe ozdoby": III MIEJSCE – Jakub Cywiński klasa VII IV MIEJSCE – Piotr Rosiak klasa II WYRÓŻNIENIA: Maja Stańczak- klasa V Hania Gotras –klasa I Kacper Stańczak- klasa IV Nikola Cywińska- klasa V Alan Czyż- klasa III Grzegorz Witkowski- klasa VI Sebastian Witkowski- klasa VI Ewa Mikołajczyk –klasa I Adamski Bartosz- klasa III Anna Witkowska- klasa III Marta Lubelska- klasa I Dawid Stasiak- oddział przedszkolny Malwina Mak- kl IIG Jakub Janowski- klasa IIG.

 Mikołajki

Ho ho ho! W dniu 6 grudnia 2017 r. naszą szkołę odwiedził Święty Mikołaj. Każdy uczeń oraz pracownik naszej szkoły otrzymał słodki upominek. Wszyscy w tym roku byli wyjątkowo grzeczni:)

 Poranek z poezją Maryjną

29 listopada br. po raz pierwszy w naszej szkole odbył się „Poranek z poezją… ”. Zorganizowały go katechetka Marzena Sadowska i polonistka Małgorzata Sadowska. Rozpoczynając spotkanie p. katechetka wyraziła radość, że to właśnie twórczość o Matce Bożej zapoczątkowuje „poranki z poezją…”. Wiersze czytali Szymon Borkowski, Jakub Cywiński i Kacper Szcześniak. Słuchaczami byli uczniowie z kl. VII a oraz „trójki klasowe” z VII b, II b i III a gimnazjum. Przed każdym wierszem organizatorki przedstawiały krótką notkę biograficzną autora. Poeci byli naprawdę wyśmienici: Franciszek Karpiński, Adam Mickiewicz, Zygmunt Krasiński, Wincenty Pol, Stanisław Wyspiański, Leopold Staff, Maria Pawlikowska – Jasnorzewska, Krzysztof Kamil Baczyński, Roman Brandstaetter. Uczestnicy poczuli też piękno poezji śpiewanej. Wysłuchali pierwszej pieśni religijnej w języku polskim a zarazem arcydzieła poezji średniowiecznej, dziś rozpoczynającej Apel Jasnogórski – „Bogurodzicy”. Wysłuchali też wiersza „Stabat Mater” Teofila Lenartowicza, który zaśpiewała Iwona Loren i Jana Lechonia „Matkę Boską Częstochowską” w wykonaniu artystki Piwnicy pod Baranami – Oli Maurer. Warto podkreślić i ciekawą interpretację czytających, i zasłuchanie uczniów podczas całego spotkania. Czas z poezją o Matce Bożej dostarczył wielu pięknych i dobrych wzruszeń. Mamy nadzieję, że ponadczasowe wartości, o których w niej mowa na długo pozostaną w pamięci słuchaczy. I mamy nadzieję, że niebawem spotkamy się na kolejnym „poranku z poezją…”.

 Lekcja otwarta

W dniu 24.11.2017r. w klasie IIIa odbyła się lekcja otwarta podsumowująca udział naszej szkoły w projekcie "Kampania na rzecz matematyki" prowadzonym przez MSCDN w Ciechanowie. Zajęcia prowadzono z zastosowaniem innowacyjnych metod pracy (jakim są "gałąź wielu reguł" czy "łamacz matematyczny"). Na lekcję przybyli zaproszeni goście: p. wicedyrektor Justyna Bartkowska, p. Ewa Osiecka - metodyk z MSCDN oraz nauczyciele z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Płońsku.

 Wróżby i zabawy andrzejkowe

Zgodnie z tradycją 30 listopada uczniowie i nauczyciele naszej szkoły odgadywali, co też będzie czekało ich w przyszłości. We wróżbie ,,Serduszko” dziewczyny mogły sprawdzić, jakie imię będzie nosił ich przyszły wybranek, a chłopcy mieli okazję poznać imię swojej ukochanej. Kto chciał przekonać się, czy będzie miał powodzenie w miłości, ustawiał buty i kierował je w stronę drzwi śledząc, czy jego (jej) jako pierwszy przekroczy próg. Wspólne zabawy sprawiły dzieciom wiele radości.

 Powiatowy konkurs plastyczny  ,, Świąteczne czary- mary, bożonarodzeniowe ozdoby"

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły bardzo licznie wzięli udział w konkursie pt. ,,Świąteczne czary- mary, bożonarodzeniowe ozdoby". Ozdoby i dekoracje świąteczne wykonane przez uczniów zostaną wykorzystane w celach charytatywnych. Będą wystawione na sprzedaż po rozstrzygnięciu konkursu w Szkole Podstawowej w Radzyminku oraz w Kościele Św. Piotra i Pawła w Radzyminie. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie chorych dzieci. Opiekunem konkursu była p. Zofia Skonieczna. Gorąco dziękujemy za uczestnictwo w konkursie.

  Turniej „Spotkanie z Matką Bożą Fatimską”

17 listopada br. odbył się turniej „Spotkanie z Matką Bożą Fatimską” zorganizowany przez Marzenę Sadowską i ks. Dawida Witkowskiego. Uczestnikami było pięć trzyosobowych drużyn z klas czwartych i z klasy piątej. Szybkość, poprawność, estetykę wykonanych zadań oceniało jury w składzie: p. Justyna Bartkowska – wicedyrektor szkoły, p. Alicja Kręt – przewodnicząca Rady Rodziców oraz ks. Dawid Witkowski. Spotkanie rozpoczęło się oczywiście modlitwą do Matki Bożej Fatimskiej. Uczestnicy zmierzyli się w ośmiu konkurencjach. Wśród nich: odczytanie z podziałem na role fragmentu książki Mary F. Windeatt pt. „Dzieci z Fatimy”; rozwiązanie krzyżówki z hasłem FATIMA; uzupełnienie tekstu modlitwy fatimskiej zgodnie z zasadami ortografii, zapisanie tajemnic różańcowych i ułożenie puzzli. Najwięcej emocji wzbudziło wykonywanie różańca z opakowań po Kinder niespodziankach. Gdy powstał już cały różaniec odmówione zostało „Ojcze nasz”, „Zdrowaś Maryjo” i „Chwała Ojcu”. To był prezent dla Maryi.. Na koniec konkurencja „Czy wiesz co wiesz?” – drużyny odpowiadały na wylosowane pytania dotyczące wydarzenia sprzed stu laty w portugalskiej dolinie Cova da Iria. Zwyciężyła drużyna w składzie: Wiktoria Macioszek, Patrycja Rychter i Maja Stańczak z kl. V, II m. zajęła grupa z kl. IV b – Magdalena Paprocka, Zuzanna Rajewska i Iga Ważyńska, III m. – zespół z kl. IV a w składzie: Hanna Mikusek, Damian Reszczyński i Patrycja Zamędzka, IV m. - Klaudia Cichewicz, Oliwier Domański i Aleksander Piekarczyk (kl. V), V m. – Julia Matuszewska i Krystian Górecki. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody. Nagrody ufundował ks. kan. Marek Zawadzki, proboszcz parafii pw. Św. Michała Arch. w Płońsku. Można powiedzieć, że było nie tylko fajnie (jak to określały dzieci), ale też dzięki uczestnictwu w turnieju uczniowie stali się specjalistami z zakresu wiedzy o objawieniach fatimskich. Wszystkim dziękujemy za udział i serdecznie gratulujemy.

 Życzenia dla ks. kan. Edmunda Makowskiego

W  niedzielę 19 listopada  uczniowie naszej szkoły nie tylko przygotowali oprawę Mszy św.  dla dzieci. Z okazji imienin, które ks. kanonik Edmund Makowski obchodził w minionym tygodniu , w imieniu dzieci i młodzieży z parafii złożyli życzenia wielu łask Bożych, wszystkiego co najpiękniejsze i najlepsze.  „Niech Pan Bóg prowadzi Cię prostymi ścieżkami. Niech przedłuża lata Twojego życia, darzy zdrowiem i pozwoli jak najowocniej dalej służyć budowaniu Królestwa Bożego na ziemi”  -  mówili składający życzenia Klaudia Rychter i Bartosz  Szymański.  Ponadto w oprawę Mszy św.  tej niedzieli zaangażowane były: Karolina Sobańska, Ewa Jarosławska i Patrycja Rychter. Towarzyszyła im koleżanka z Płońska Oliwia Nowakowska.

  Żywa Korona Maryi

Rok 2017 to Jubileusz 300-lecia Koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Poprzez Inicjatywę „Żywa Korona Maryi” na Jasną Górę wpłynęło ponad 20 tys. zdjęć rodzinnych, indywidualnych, szkolnych. Za każdym z tych zdjęć kryje się konkretny duchowy dar dla Maryi. Zdjęcia umieszczane były w Kaplicy Matki Bożej podczas modlitwy Apelu Jasnogórskiego, a następnie w Sali Ojca Kordeckiego na Jasnej Górze.

Równoległą inicjatywą było „Selfie dla Maryi” – osoby chętne przez Internet nadsyłały swoje zdjęcia rodzinne, czy indywidualne i duchowe dary – w sumie wpłynęło ich 14 tys. Ze zdjęć nadesłanych drogą elektroniczną powstała Mozaika Obrazu Matki Bożej (5,65 m. x 4,20 m).

Duchowe dary i swe zdjęcia  złożyło  22. chętnych  uczniów z naszej szkoły i katechetka. Ponadto  pani katechetka przesłała swe zdjęcie przez Internet i ze wzruszeniem przyjęła wiadomość, że znajduje się ono w Mozaice Obrazu.

Uczestnicy otrzymali piękne błogosławieństwa z Jasnej Góry z wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej. Przeor Jasnej Góry, o. Marian Waligóra, skierował serdeczne podziękowania za włączenie się w świętowanie Jubileuszu.

Głęboko wierzymy, że Jasnogórska Królowa Polski otacza nas swą przemożną opieką i wstawia  się za nami u swojego Syna. 

  

Dzień Języka Angielskiego

W piątek, 24 listopada 2017r. odbył się Dzień Języka Angielskiego. Uczniowie zaprezentowali przedstawienie pt. "How to be British?", podczas którego przedstawili scenki dotyczące m.in. pogody oraz parzenia herbaty. Występ został zakończony wykonaniem piosenek brytyjskich zespołów. Rozdane zostały również nagrody dla uczniów biorących udział w konkursie pt. "Place in Great Britain I will visit one day".

Wycieczka do Warszawy w dniu 22 listopada 2017r.

Uczniowie oddziałów gimnazjalnych kl. IIIgA i IIIgB uczestniczyli w lekcji muzealnej w Mauzoleum Walki i Męczeństwa w Warszawie w dawnej siedzibie Gestapo w alei Jana Chrystiana Szucha. Mauzoleum jest jednym z najlepiej zachowanych miejsc hitlerowskiej kaźni Polaków w Warszawie. Uczestnicy wycieczki obejrzeli m. in. ekspozycję w podziemiach gmachu.
Wiele atrakcji czekało na uczniów w parku trampolin „Hangar 646”, miejscu, które łączy rozrywkę ze sportem. Miłośnicy dobrej zabawy i skakania mieli dla siebie mnóstwo przestrzeni wypełnionej trampolinami. Uczniowie pod opieką trenerów mogli nauczyć się podstaw akrobatyki, a przede wszystkim świetnie się bawić!
Pełni wrażeń, cali i zdrowi powróciliśmy do Siedlina.

 „Przerwa na dziesiątkę”

„Chciałabym (…) abyście każdego dnia odmawiali różaniec”.  

Wypełniając to polecenie Matki Bożej Fatimskiej,  po raz kolejny  została zorganizowana akcja „Przerwa na dziesiątkę”.  Przez cały październik w  czasie jednej z  przerw  odmawiana była  dziesiątka różańca. W bieżącym roku szkolnym  modliliśmy się każdego dnia za społeczność konkretnej klasy – za uczniów, ich rodziny, wychowawców, nauczycieli; zaś we wtorki – w intencji pokoju na świecie. Towarzyszyły nam rozważania Patrona szkoły – ks. Prymasa Wyszyńskiego. Wszystkim którzy choć raz włączyli się we wspólnotową modlitwę różańcową szczerze dziękujemy.

 Niedziela Misyjna

Uroczystą oprawę Mszy św. w Niedzielę Misyjną w Par. pw. Św. Michała Arch. w Płońsku przygotowali  nasi uczniowie pod kierunkiem p. katechetki Marzeny Sadowskiej. Hasłem przewodnim tegorocznej Niedzieli były słowa „Idźcie i głoście”. W darze, dzieci i przedstawicielka rodziców, zanieśli m.in.:   kwiaty w kolorach misyjnych, jako podziękowanie za piękny świat i misjonarzy;  czasopisma misyjne dla dzieci, jako  symbolem poznawania spraw misji i gotowości służenia im, piłkę z elementami misyjnymi, jako znak solidarności z najmłodszymi mieszkańcami ziemi, którzy nie mogą przeżywać w radości i beztrosce swego dzieciństwa.

 Narodowe Święto Niepodległości

100 lat dla POLSKI

Dnia 10 listopada 2017 roku w naszej szkole odbył się apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie klasy IV b w programie „Życzenia dla Polski” przypomnieli najważniejsze wydarzenia historyczne. Chór szkolny zaśpiewał pieśni patriotyczne nawiązujące do okresu zaborów. Na zakończenie cała społeczność szkolna odśpiewała uroczyste „Sto lat” dla Polski. Na 99. urodzinach naszej Ojczyzny każdy uczeń został poczęstowany cukierkiem. Uroczystość przygotowały: p. Katarzyna Kowalewska, p. Małgorzata Sadowska i p. Danuta Krysiak.

Wizyta uczniów kl. IIIgA z wychowawcą, Anną Leszczyńską w Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta Płońska

W dniu 6 listopada 2017r. uczniowie klasy IIIgA brali udział w wyjeździe do Płońska. Pani Mirosława Krysiak, kierownik pracowni, opowiadała o życiu i pracy wybitnego płońszczanina, Jana Walerego Jędrzejewicza, polskiego astronoma i lekarza, mieszkańca Płońska w latach 1862 - 1887. Uczniowie mieli okazję obejrzeć materiały i publikacje dotyczące twórcy, jedynego w naszej okolicy, obserwatorium astronomicznego. Była to kolejna już wizyta gimnazjalistów w pracowni. Historia regionu jest im coraz bliższa.

 Konkurs -  zbiórka makulatury

 „Konkurs – zbiórka makulatury” organizowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego od 2005 r. Głównym przesłaniem jest zachęcenie najmłodszych mieszkańców Mazowsza do selektywnego zbierania surowców wtórnych. W ten sposób dzieci i młodzież uczą się, jak można je wykorzystywać oraz jak segregować odpady.

W  trzynastej edycji wydarzenia  (rok szk. 2016/17) udział wzięło ponad 16,5 tys. przedszkolakówi uczniów ze 137 placówek oświatowych z całego Mazowsza. Wśród nich była nasza Szkoła Podstawowa.   I choć nie udało się  nam znaleźć wśród laureatów to cieszy zaangażowanie wielu uczniów i ich rodzin. Akcję w szkole koordynowały p. Marzena Sadowska, p. Małgorzata Sadowska i p. Ewa  Grabowska.  Zebrano  łącznie 1040 kg makulatury. Za pieniądze pozyskane z jej sprzedaży zakupiono 14 książek o prymasie Stefanie Wyszyńskim  lub jego autorstwa do szkolnej biblioteki. Uczniowie, którzy z poszczególnych klas przynieśli najwięcej makulatury zostali obdarowani  maskotkami.

Byli to: Piotr Rosiak z kl. I; Piotr Piekarczyk z kl. IIa; Anna Witkowska z kl. IIb; Magda Paprocka    z kl. III b, Dominik Szcześniak z kl. IV; Aleksandra Dolińska  z kl. V; Kacper Szcześniak z kl. VIa i Karolina Tobolska z kl. VIb.

Dziękujemy i gratulujemy! Zachęcamy do uczestnictwa w „Zbiórce makulatury” w bieżącym roku szkolnym.

     Ogólnopolski Konkurs

Kinga Maćkiewicz, ucz. kl. III b   -  laureatką  II miejsca w kategorii literackiej w Ogólnopolskim Konkursie  „Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną”.  Opiekunem uczennicy była katechetka p. Marzena  Sadowska. Praca Kingi została zaprezentowana w październikowym numerze  „Małego Rycerzyka Niepokalanej”. 

Serdecznie gratulujemy!

Wyjazd na cmentarz w Płońsku

W dniu 2.11.2017 r. uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami wzięli udział w wyjeździe na cmentarz w Płońsku celem odwiedzenia grobów poległych w obronie Ojczyzny oraz grobów nauczycieli i uczniów bliskich naszej społeczności szkolnej.

 

Ślubowanie klas pierwszych

Dnia 20 X 2017 odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na uczniów klasy pierwszej. To wydarzenie wzbudza zawsze wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli a także rodziców. Na ceremonię przybyli zaproszeni goście: p. Teresa Giżyńska – sekretarz Gminy Płońsk, p. Wojciech Kowalski – radny Gminy Płońsk, przedstawiciele Banku Spółdzielczego w Płońsku, rodzice pierwszoklasistów oraz cała społeczność szkolna.

Pierwszaki przedstawiły program artystyczny w którym zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. To był egzamin, który zdali na szóstkę.

Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego dokonał pan dyrektor – Dariusz Urbański. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Ks. Prymasa Kard. S. Wyszyńskiego w Siedlinie.

Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale. Nie zabrakło też upominków od zaproszonych gości i słodkości od rodziców.

 Konkurs powiatowy "Leon Rutkowski - źródło i inspiracje"

Beata Macioszek - laureat, Malwina Mak, Malwina Owczarzak, Wiktoria Grudna - wyróżnienie. Opiekun: p. Katarzyna Kowalewska.

 

 Wycieczka do Warszawy

W czwartek 12 października uczniowie klasy IVa, klasy IVb i klasy VI wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Pierwszym przystankiem było Muzeum Fryderyka Chopina i ciekawa lekcja muzealna pt. "Jak komponował Fryderyk Chopin?". Po lekcji uczniowie mogli poczuć się jak mali kompozytorzy ponieważ wzięli udział w warsztatach zapisywania na pięciolinii swoich imion za pomocą nut, które następnie zostały zagrane na fortepianie w sali koncertowej muzeum.Kolejne miejsce, które odwiedzili uczniowie to Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego a przede wszystkim wspaniały ogród botaniczny na jej dachu.Następną atrakcją była wizyta w Centrum Nauki Kopernik.Wycieczkę zakończyliśmy spacerem po bulwarach wiślanych.

 

„Przesłanie z Fatimy”

8 października podczas  Mszy św. o 11.30 w kościele Parafii pw. Św. Michała Arch. w Płońsku  nasi uczniowie przedstawili inscenizację różańcową pt. „Przesłanie z Fatimy” przygotowaną pod kierunkiem p. Marzeny Sadowskiej.  Narratorem była Ewa Jarosławska, która  króciutko zaprezentowała historię objawień.   „Chcę, abyście codziennie odmawiali różaniec” – przypomniała odgrywająca rolę  Matki Bożej  Ania Lasota. W role fatimskich pastuszków wcielili się: Nikola Cywińska, Patrycja Rychter i Aleksander Piekarczyk.  „Różańcowa  Pani nieba, ziemi” oraz „Ave Maryja”  pięknie zaśpiewała Karolina Sobańska , której akompaniował  p.  Organista. Zachęceni przez ks. Proboszcza  wierni włączyli się w śpiew.  O miłości do Matki Bożej zapewniły dzieci: Ala Janowska, Kinga Maćkiewicz, Monika Szymańska, Lena Zalewska i Klaudia Cichewicz.  Występ nagrodzono gromkimi brawami. Naprawdę zasłużonymi. 

 Dzień Edukacji Narodowej - uroczysty apel

W piątek, 13 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji odbył się uroczysty apel, podczas którego wystąpili uczniowie klas IIIa, IIIb szkoły podstawowej oraz chór szkolny. Po wspaniałym występie przygotowanym przez p. Monikę Grąbczewską oraz p. Beatę Paradowską rozdane zostały nagrody, zdobyte przez uczniów biorących udział w konkursie na kartkę z okazji DEN. Pan Dyrektor Dariusz Urbański pogratulował również nauczycielom i pracownikom szkoły, którzy zostali nagrodzeni nagrodą Dyrektora Szkoły. W tym roku nagrodzeni zostali: p. Justyna Bartkowska, p. Ewa Grabowska, p. Beata Paradowska oraz p. Grażyna Piątkowska. Gratulujemy! Uroczysty apel został zakończony rozdaniem nauczycielom i pracownikom szkoły kwiatów oraz pięknych ramek przygotowanych przez naszych uczniów.

 Dzień Edukacji Narodowej - konkurs

10 października odbyło się spotkanie Komisji, która wyłoniła zwycięzców i wyróżnionych w konkursie na najpiękniejszą kartkę z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Komisja zdecydowała, że w kategorii klas 0-III 1 miejsce zajęła Izabela Sot kl. 0, 2 miejsce Przemysław Doliński kl.II oraz Paulina Kiedrowska kl. 0b, jak również 3 miejsce zajęła praca wykonana przez Maję Żołądek kl. IIIb. W kategorii klas IV-VII 1 miejsce zajęła Wiktoria Macioszek kl. V, 2 miejsce Patrycja Rychter kl. V, 3 miejsce Nikola Cywińska kl. V, wyróżnienie zdobyli Kacper Kupecki kl. IVa oraz Marcin Kubiak kl. VIIb. W kategorii klas gimnazjalnych 1 miejsce zajęła Klaudia Rychter kl. IIag, 2 miejsce Beata Macioszek kl. IIag oraz Marzena Wojkowska kl. IIIbg, 3 miejsce Jakub Janowski kl.IIbg. Nagrody zostały rozdane podczas apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej, który odbył się w naszej szkole w dniu 13 października 2017r. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za liczny udział w konkursie!

Spotkanie z policjantem

W dniu 10 października 2017 r. uczniowie szkoły podstawowej oraz oddziałów gimnazjalnych uczestniczyli w spotkaniu z policjantem. Policjant prowadzący zajęcia zaprezentował młodzieży skutki wynikające z zażywania substancji psychoaktywnych. W celu lepszego zrozumienia i zobrazowania poruszanych tematów młodzi ludzie mieli możliwość założenia narkogogli i alko gogli- specjalnych okularów, które sprawiają, że świat wygląda podobnie jak po wypiciu alkoholu lub po spożyciu narkotyków. Każde ćwiczenie najpierw było wykonywane bez okularów, by porównać efekt tych samych czynności na trzeźwo i pod wpływem alkoholu czy też narkotyków. Okazało się, że założenie alkogogli i narkogogli skutkuje podwójnym widzeniem, spowolnieniem czasu reakcji, problemem z ustaleniem odległości, myleniem kierunków, pogorszeniem koordynacji ruchowej, zniekształceniem widzianego obrazu, zniekształceniem widzenia kolorów.

 Patrycja Sieradzka i Maja Stańczak - nagrodzone za rozwiązania "Zadań apostolskich" z "Małego Rycerzyka Niepokalanej" nr 05/2017.  

Serdecznie gratulujemy!

 „Koronka na ulicach świata” w Siedlinie 

„Koronka na ulicach świata” to coroczne wydarzenie  odbywające się w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki - spowiednika i przewodnika duchowego  św. Siostry Faustyny - 28 września o godz. 15.00.     

28 września  w Godzinie  Miłosierdzia na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II  i Wincentego Witosa przy naszej szkole też zgromadziła się grupka chętnych uczniów razem z katechetami: Marzeną Sadowską i  Mariuszem Augustyniakiem,  by wspólnie odmówić koronkę do Bożego miłosierdzia. W tym roku modlitwie towarzyszyły intencje: za kapłanów, by z mocą głosili Boże miłosierdzie, o pokój na świecie, szczególnie na Bliskim Wschodzie, za Ojczyznę, samych siebie i bliskich.    

Każdy uczestnik otrzymał obrazek z Jezusem Miłosiernym, św. Faustyną i przesłaniem skierowanym do świata przez Apostołkę Bożego Miłosierdzia. Dziękujemy za świadectwo wiary i zapraszamy za rok.

Ogólnopolskie spotkanie dzieci w Niepokalanowie

Z okazji 100. rocznicy założenia Rycerstwa Niepokalanej, którą obchodzimy w bieżącym roku -  16 września odbyło się w Niepokalanowie  I Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci. Tego dnia przy Sercu Niepokalanej Mamy zgromadziło się ponad 600 dzieci  z całej Polski wraz z opiekunami. Wśród nich była 20 - osobowa grupa uczniów z naszej  Szkoły wraz z  opiekunami: p. Marzeną Sadowską, p. Olgą Maćkiewicz i p. Krzysztofem Janowskim.                                             

Z radością informujemy, że uczennica kl.III b- Kinga Maćkiewicz zajęła II miejsce w ogólnopolskim konkursie „Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną”.

 Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

4 września 2017 roku w Szkole Podstawowej im. Księdza Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Siedlinie zainaugurowano rok szkolny 2017/2018.

W hali sportowej zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i rodzice. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością Wójt Gminy Płońsk pan Aleksander Jarosławski oraz Proboszcz Parafii Św. Michała Archanioła Ksiądz Kanonik Marek Krzysztof Zawadzki. Uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego dokonał Dyrektor Szkoły Podstawowej pan Dariusz Urbański, a Wicedyrektor pani Justyna Bartkowska odczytała list Rzecznika Praw Dziecka skierowany do uczniów. Po zakończonej uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych. W nowym roku szkolnym życzymy uczniom i nauczycielom wiele zadowolenia i sukcesów.

 Galeria testowa