Rok szkolny 2018/2019 - galeria foto

Rok szkolny 2018/2019

 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

19 czerwca 2019r. w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Był to historyczny moment, gdyż 2 etapy edukacyjne kończyły szkołę w tym samym dniu. Był to również szczególny moment, ponieważ edukację kończyły dwie klasy dwujęzyczne. Wręczone zostały nagrody oraz świadectwa wyróżnionym uczniom klas 4-7, a następnie rozdane zostały nagrody i świadectwa absolwentom naszej szkoły. Uczniowie klas 8 szkoły podstawowej oraz 3 gimnazjum zaprezentowali występ artystyczny, w którym zawarli dedykacje dla nauczycieli, pracowników szkoły oraz rodziców. 

Przed nami nowa szkoła, nowi koledzy i nauczyciele, nowe problemy. Musimy opuścić na zawsze kolorową krainę dziecięcych marzeń i wchodzić w świat dorosłych. Czekaliśmy na ten moment... A jednak serce tak dziwnie uderza, mgła jakaś oczy zasłania. Pojawia się tęsknota za tym, co minęło, bo "różne są rzeczy ukryte w króciutkim wyrazie żal.."

Absolwentom naszej szkoły serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów. Wszystkim uczniom życzymy udanych wakacji i do zobaczenia we wrześniu!

 

 

Dzień Europejski oraz Dzień Języków Obcych

We wtorek, 28 maja 2019r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w apelu poświęconym Dniu Europejskiemu oraz Dniu Języków Obcych. Zaprezentowane zostały wiersze, scenki oraz piosenki w językach obcych.

 

 

Drzewko "Józef"

W ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę uczniowie naszej szkoły zasadzili drzewko "Józef". Ważne wydarzenie w historii, radosne świętowanie, wspaniała pamiątka.

 

 

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

„Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród”.

We wtorek 14 maja w szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wszyscy uczniowie przybyli na uroczystość, aby uczcić tak ważne dla nas wydarzenie.

Uczniowie klas IV, VI i VII  pod kierunkiem pani Agnieszki Przedpełskiej i pana Rafała Szymańskiego zaprezentowali program artystyczny, w którym przedstawili - słowem, gestem i piosenką - cenną lekcję historii. Szkolni artyści mieli okazję popisać się swoim kunsztem recytatorskim, muzycznym oraz aktorskim.

Przedstawiona lekcja historii miała na celu przybliżyć wzniosłe wydarzenia związane z uchwaleniem pierwszej w Europie i drugiej na świecie konstytucji. Uczniowie  poszerzyli swoją wiedzę historyczną o tym patriotycznym wydarzeniu. W apelu nawiązano do poszanowania naszych symboli narodowych i zastanawiano się, czym dzisiaj dla Polaków jest wolność, naród i Ojczyzna. Uwieńczeniem akademii była pieśń patriotyczna „Rota”.

Święto Konstytucji 3 Maja należy do uroczyście obchodzonych polskich świąt, to święto państwowe.

 

 

Naukowy Zawrót Głowy - zdjęcia z projektu

 

Wiosennie w Siedlinie

„Wiosna, cieplejszy wieje wiatr…”

21 marca w naszej szkole powitaliśmy wiosnę. Odbył się apel szkolny, podczas którego uczniowie klas starszych zaprezentowali ciekawostki o wiośnie i zwyczaju wagarowania. Było wiosennie, ciepło i słodko. Słodko, ponieważ sklepik szkolny ufundował na tę okazję dla wszystkich uczniów słodycze.

Młodsi wykazali się  dużą wiedzą o wiośnie – wszystkie przygotowane zagadki zostały odgadnięte. Kl. 0 - III zaprezentowały Marzanny – oznaki odchodzącej zimy. Wszystkie Marzanny zwyciężyły. Wiele zainteresowania wzbudziły wiosenne stroje, szczególnie uczniów z klas młodszych. Pomysły doskonałe. Wybrano Miss Wiosny i Mistera Wiosny. Na zakończenie wiosennego spotkania – niesamowity pokaz gimnastyki artystycznej w wykonaniu uczennic kl. IVb: Oliwii Muzal i Mai Suwińskiej.

W tym dniu w wielu klasach uczniowie wcielili się w rolę nauczycieli i prowadzili wybrane zajęcia lekcyjne. Nauczyciele w ławkach – to niecodzienny widok. Chyba lepiej być jednak uczniem!

Ten wyjątkowy dzień w szkole upłynął w bardzo miłej i serdecznej atmosferze, sprawił ogromną frajdę nie tylko uczniom, ale również nauczycielom.

 

 

 

Dzień Świętego Patryka

W dniu 15 marca 2019r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w apelu przygotowanym z okazji Dnia Świętego Patryka. Jest to irlandzkie święto narodowe i religijne obchodzone 17 marca, w święto patrona Irlandii – św. Patryka. Uczniowie klas 4-7 przygotowali przedstawienie, w którym m.in. zaprezentowali legendę o św. Patryku, a także przybliżyli naszym uczniom najważniejsze fakty o Irlandii. Apel zakończył się quizem na temat Irlandii oraz rozdaniem nagród dla uczniów, którzy wygrali w konkursie pt. "Irlandia - Szmaragdowa Wyspa". Apel zorganizowany został przez nauczycieli języka angielskiego.

 

 

 

Żywa lekcja historii

 

 

 

Wycieczka do Włoch

W dniach 11-16 lutego 2019r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Księdza Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Siedlinie uczestniczyli w wycieczce do Włoch. Pierwszym przystankiem była Florencja, gdzie uczniowie zwiedzili m.in. kościół Santa Croce, katedrę Santa Maria del Fiore, jak również zobaczyli wieżę Giotta oraz Most Złotników ze sklepikami jubilerskimi. Kolejne dwa dni uczestnicy wycieczki spędzili w Rzymie, gdzie zobaczyli Koloseum, Forum Romanum, Panteon, Fontannę di Trevi, plac Hiszpański, jak również Bazylikę św. Piotra z grobem Jana Pawła II. Ostatnim miejscem, które udało się zwiedzić była Wenecja, gdzie uczniowie zwiedzili Bazylikę św. Marka, a także podziwiali widok ze szczytu Dzwonnicy św. Marka. W piątek wieczorem uczestnicy wycieczki wyruszyli w podróż do Polski, gdzie dotarliśmy około 17:00 następnego dnia. Mimo zmęczenia wszyscy byli zadowoleni z tej wycieczki. Mamy nadzieję, że w następnym roku uda się zorganizować kolejną, równie fajną wyprawę.

 

 

 Gminny konkurs plastyczny w Radzyminku

W środę, 5 grudnia 2018 roku o godz. 9:00 w Szkole Podstawowej w Radzyminku odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom gminnego konkursu plastycznego pt. "Świąteczne czary-mary, bożonarodzeniowe ozdoby", połączone ze szkolnymi Mikołajkami. Uczniowie naszej szkoły wykonali ponad 40 prac. Wyniki konkursu plastycznego pt. "Czary-mary, bożonarodzeniowe ozdoby": IV MIEJSCE – Wiktoria Grudna kl IIIBG WYRÓŻNIENIA: Anna Witkowska-klasa IVB, Marta Lubelska- klasa II, Jakub Kulesza klasa II, Nikola Cywińska klasa VI. Opiekunem konkursu była p. Zofia Skonieczna. Serdeczne gratulacje!

 

 
Szkolne obchody Dnia Niepodległości

 

 

  Wycieczka do Torunia

W dniu 24 października 2018r. odbyła się wycieczka uczniów klas 1-3 Szkoły Podstawowej do Torunia. Pierwszym punktem programu wycieczki było zwiedzanie Planetarium i seans pt. "Cudowna podróż". Następnie uczniowie uczestniczyli w warsztatach wypieku pierników w Piernikarni Mistrza Bogumiła. Zwiedziliśmy jeszcze Dom Legend Toruńskich, gdzie uczniowie uczestniczyli w interaktywnym spektaklu. Kolejną atrakcją był spacer po toruńskiej starówce.

 

Spotkanie integracyjne klasy 0B"

 29 września 2018r. odbyło się spotkanie integracyjne klasy ,,OB" w Lisewie. Dzieci wraz z rodzicami zwiedziły stajnię ,,Stefanówka'' oraz powozownię w gospodarstwie Państwa Grąbczewskich. Ogromną atrakcją była przejażdżka wozem cygańskim. Pogoda sprzyjała wszelkim grom, zabawom oraz grillowaniu na świeżym powietrzu.

 

Wizyta w Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta Płońska

Dnia 18 września 2018 r. klasy 5a i 5b odwiedziły Pracownię Dokumentacji Dziejów Miasta Płońska, w której dowiedziały się o losach Płońszczan zapisanych na kartach historii miasta. Bogaty księgozbiór Pracowni w bardzo ciekawej formie zaprezentowała P. Mirosława Krysiak. Odwiedziliśmy również Punkt Archeologiczny "Cieniom przeszłości", gdzie znajduje się wystawa zabytków archeologicznych odnalezionych podczas prac wykopaliskowych na terenie Płońska. Na zakończenie odbyły się zajęcia integracyjne i przejażdżka gokartami.

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

W dniu 3 września 2018 r. w hali sportowej zebrała się cała społeczność szkolna. Zebranych powitał dyrektor szkoły, p. Dariusz Urbański. Głos zabrał również p. Włodzimierz Kędzik, przewodniczący Rady Gminy Płońsk. Następnie wicedyrektor szkoły, p. Justyna Bartkowska przedstawiła wychowawców poszczególnych klas oraz przydział sal lekcyjnych. Po części oficjalnej uczniowie udali się do sal lekcyjnych na pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie z wychowawcami. Wszystkim uczniom życzymy powodzenia i wielu sukcesów w nowym roku szkolnym!