Rok szkolny 2019/2020 - galeria foto

Rok szkolny 2019/2020 

 

100 SŁÓW JANA PAWŁA II O KARDYNALE WYSZYŃSKIM

W maju, z okazji 100. rocznicy  urodzin św. Jana Pawła II , trwając w oczekiwaniu na beatyfikację kard. S. Wyszyńskiego i pamiętając o przyjaźni łączącej tych dwóch wielkich Polaków, uczniowie klas IV - VIII  zrealizowali projekt „100 SŁÓW JANA PAWŁA II O KARDYNALE WYSZYŃSKIM”. Pomysłodawcą przedsięwzięcia i opiekunem była katechetka Marzena Sadowska.

Uczestnicy mieli za zadanie wykonać  napis przydzielonego im wyrazu. Projekt okazał się sporym wyzwaniem, ale z  dużą  satysfakcją  prezentujemy jego efekt końcowy.

 

 

 

Gratulujemy!

Z radością informujemy, że dwie nasze uczennice zostały nagrodzone w  ogólnopolskim konkursie plastycznym  „Kardynał Stefan Wyszyński – droga do beatyfikacji”.

Kinga Maćkiewicz  zdobyła III miejsce w kategorii klas V- VIII,   Marta Lubelska z kl. III została wyróżniona. Prezentujemy także piękną i ciekawą pracę Pauliny Kiedrowskiej z kl. I. Paulinka otrzymała dyplom za udział.                                                                                                                        

Organizatorem konkursu było Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej;  celem - zainteresowanie młodego pokolenia osobą kardynała Stefana Wyszyńskiego i uświadomienie uczniom jakie zasługi wniósł Prymas dla Kościoła i Polski.

Niestety z powodu panującego w naszym kraju stanu epidemii nie odbyło się spotkanie podsumowujące. Dyplomy zostały rozesłane do szkół.  Naszym nagrodzonym uczennicom wręczyła je opiekun – katechetka Marzena Sadowska.

 

 

 

„Kreatywny kwiat dla Jezusa” – podziękowanie za dar Eucharystii

Uczestnicy tego ogólnopolskiego konkursu mieli za zadanie wykonać kwiat z dowolnego materiału, dowolną techniką, zrobić zdjęcie i przesłać je do  organizatora - Fundacji Orszak Trzech Króli.

Celem konkursu było nie tylko  rozwijanie wyobraźni i prezentacja pasji plastycznych dzieci, młodzieży i całych rodzin, ale także  zachęta do wspólnego rodzinnego przeżywania Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa.

Wszystkie Kwiaty dla Jezusa stały się ogromnym bukietem w dniu Bożego Ciała, w którym dziękujemy Bogu za Jego obecność między nami w postaci Chleba i Wina.

Liczba przesłanych prac z całej Polski liczona była w setkach. Ze wszystkich wybrano i nagrodzono tylko 5 (zgodnie z regulaminem).  Z naszej szkoły wysłaliśmy ponad 30 kreatywnych kwiatów dla Jezusa, przepięknych kwiatów. Wyróżniono  prace:  Kamila Kuleszy,  Zuzanny Krzemińskiej i Magdaleny Ziółkowskiej. Serdecznie gratulujemy wyróżnionym Uczniom , ale też każdemu kto wykonując kwiat dał świadectwo swej wiary.

 

 

 

III miejsce w Konkursie na logo

Uczeń klasy Va Oliwier Gilewski zajął III miejsce w Konkursie na logo i hasło promujące Płoński Klaster Energii. Opiekun: p. Zofia Skonieczna. Gratulujemy!

 

 

Święty Janie Pawle II – kochamy Cię STOkrotnie

Rok 2020 został ustanowiony przez Sejm Rokiem św. Jana Pawła II. W br. mija bowiem sto lat od narodzin (18.05) i od chrztu (20.06)  Karola Józefa Wojtyły, przyszłego papieża Jana Pawła II. Z tej okazji uczniowie  młodszych klas zostali zaproszeni przez katechetkę do wykonania daru dla świętego  Jubilata. Powstały piękne laurki; uczniowie zanosili kwiaty do przydrożnych kapliczek i tam modlili się przez wstawiennictwo Matki Najświętszej  oraz śpiewali jego ulubioną pieśń „Barkę” .

Zdjęcia ponad trzydziestu laurek  dołączyły do akcji STOkrotnie. STOkrotnie - to jedna z inicjatyw upamiętniających urodziny Papieża Polaka zorganizowana przez  Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie.

Kartki urodzinowe dla Jana Pawła II publikowane są na  stronie internetowej Muzeum.  Muzeum wyraziło swą radość, że Bohater ich ekspozycji wzbudza tak ciepłe emocje i jest inspiracją do działania i że razem z nimi świętujemy urodziny Jana Pawła II.

 

 

 EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

 

 

„ABC Społecznej Krucjaty Miłości” - ortograficznie

W pierwszym tygodniu czerwca, uczniowie klas VII i VIII zostali zaproszeni do udziału w szkolnym konkursie ortograficznym „ABC Społecznej Krucjaty Miłości”. Organizatorkami były p. Marzena Sadowska i p. Małgorzata Sadowska.  Treść uzupełnianego tekstu przybliżała uczestnikom nie tylko sam program odnowy życia codziennego sformułowany przez prymasa Wyszyńskiego, ale także kontekst powstania ABC Społecznej Krucjaty Miłości.

W konkursie wzięło udział 19 uczniów. Pięciu z nich otrzymuje dyplom za bezbłędne uzupełnienie tekstu. Są to nastepujące osoby: Jakub Biegaj, Szymon Murawski, Aleksander Piekarczyk, Adam Pomianowski, Bartosz Szymański.  Wyróżnienie otrzymują: Kacper Banasiak, Nikola Cywińska,  Natalia Kazimierczak i Mateusz Murański. 

Serdecznie gratulujemy!

Dyplomy, upominki plastyczne oraz „Rycerzyki Niepokalanej” już czekają na nagrodzonych.

 

 

Projekt „Prymas Wyszyński – Człowiek Niezwykłej Miary”

Nasza szkoła, jako jedna z 220 noszących imię Prymasa Wyszyńskiego, otrzymała  zaproszenie do udziału w projekcie „Prymas Wyszyński – Człowiek Niezwykłej Miary”. Organizatorem projektu jest Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego; celem - kształtowanie postaw patriotycznych poprzez promowanie idei bliskich Prymasowi Tysiąclecia, którego  życie i dzieło nierozerwalnie związane jest z polską historią, walką o wolność i niepodległość Ojczyzny.

Projekt  polegał na realizacji 5 z 10 zaproponowanych zadań, w tym jednego obowiązkowego dla wszystkich uczestników.

Udział w nim wzięli uczniowie klas IV – VIII. Opiekunami byli: nauczyciele plastyki, techniki, poloniści oraz wychowawcy klas VI – VIII, koordynatorem -  p. Marzena Sadowska.

Komisja w składzie: dyrektor p. Dariusz Urbański, wicedyrektor p. Justyna Bartkowska, nauczyciele p. Marzena Sadowska i  p.  Zofia Skonieczna , dokonała wyboru najlepszych prac z pięciu realizowanych zadań.

  1. „Dziękuję Ci, Prymasie”  – list otwarty lub wiersz uczniowski.   

 Wiersz „NASZ PRYMAS” Mai Stańczak z kl. VII:

https://drive.google.com/file/d/1wOUuKQy-WysYpJQPBcC2RtaKTef67ABw/view?usp=sharing

  1. Konkurs plastyczny pt. „ABC Społecznej Krucjaty Miłości na co dzień”.

Praca plastyczna Kingi Maćkiewicz  z kl. VB

  1. Wykonanie plakatów z cytatami  Kardynała Stefana Wyszyńskiego pogrupowanych wg tematów: a) Ojczyzna, naród, patriotyzm - b) rodzina, dom, człowiek.

Plakat z cytatami Prymasa nt. Ojczyzny, narodu , patriotyzmu – Nikoli Cywińskiej z kl. VII

  1. Wykonanie prezentacji multimedialnej pod hasłem: „ Człowiek niezwykłej miary”.

Prezentacja multimedialna – Karola Kacperskiego z kl. VIA:

https://drive.google.com/file/d/1heIINu03mdBSJ2RaFfwZ4lBCFQ6bq8fX/view?usp=sharing

  1. Zaprojektowanie znaczka pocztowego upamiętniającego uroczystość beatyfikacji.
    (zadanie obowiązkowe)

Znaczek upamiętniający beatyfikację Prymasa Wyszyńskiego - Rafała Blaszkiewicza z kl. IV

Uczniom,  którzy zajęli I miejsca w poszczególnych kategoriach i będą reprezentować naszą szkołę w ogólnopolskich zmaganiach gratulujemy i życzymy powodzenia, zaś wszystkim uczestnikom serdecznie  dziękujemy za udział, ciekawe pomysły i piękną realizację prac związanych tematycznie z naszym Patronem.

 

Gratulujemy!

Z radością informujemy, że Kacper Sokołowski, ucz. kl. 5a otrzymał wyróżnienie  w ogólnopolskim konkursie „Sercem Malowane”.  Była to IX edycja  konkursu organizowanego przez warszawską Fundację „BO WARTO”. Zadaniem uczestników było wykonanie kartki wielkanocnej. Na konkurs wpłynęło ponad 300 prac, w tym kilka przygotowanych przez naszych uczniów. W ostatnich dniach otrzymaliśmy podziękowania, pamiątkowe dyplomy a Kacper – nagrodę. 

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy, laureatowi jeszcze raz gratulujemy. Uczniowie wykonali prace pod kierunkiem katechetki Marzeny Sadowskiej.

 

Dzień Matki

Z okazji Dnia Mamy uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Siedlinie wykonali piękne laurki, które będą prezentami dla kochanych mam. Wszystkie dzieci pracowały z dużym zaangażowaniem, w swoje działania wkładał dużo serca. Wycinały, kleiły, malowały i tworzyły niepowtarzalne, kolorowe prace. Laurki oraz serdeczne życzenia na pewno uszczęśliwią wszystkie mamy w dniu ich święta.

 

Dzień Języków Obcych

W naszej szkole uczniowie uczą się 3 języków obcych:

-języka angielskiego,

-języka rosyjskiego,

-języka niemieckiego.

Prezentujemy działania uczniów związane z obchodami Dnia Języków Obcych w naszej szkole.

Język angielski, film:

https://drive.google.com/file/d/1YoTGIS6G8fKAmR6DhrRgsILK3JLNJmNW/view?usp=sharing

Język angielski, prezentacje multimedialne:

https://drive.google.com/file/d/1vL9R4V3hc8Gp5uJ4CrDY6KJh3xnHpM7K/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1Ei-AZcKOfhraNPbDLwghXJ9yDMv85W77/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1P7-Lp395AlDBS7Uf4blfvAPBVFE49ZK_/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1W4PXJ0cd99bkENJBdTjv7rKwdgXKYZdR/view?usp=sharing

https://spsiedlin-my.sharepoint.com/:p:/g/personal/6a_k_kacperski_spsiedlin_edu_pl/ETArkRL5CZZCiKGwsth85LwBUp1WBgtssCwGsBQS7gp7gw

https://drive.google.com/file/d/15UDFbfVA5xMTwqiCy2iSBmGUPRQNDBAt/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/12XatKu9JmOmXWMNY7H5NV44LZtqSsAd6/view?usp=sharing

Język angielski, prace plastyczne:

 

Język rosyjski, prezentacje multimedialne:

https://drive.google.com/file/d/1SB4osvFY_KJYyQJ2_YlHJh0HTjRgXMuQ/view?fbclid=IwAR1Y0S-vtBSAQnfouXWJh8eCHTqz4ts5IqeyBvyhR45iLo7DDorJioIdBrI

https://drive.google.com/file/d/1NKi4Z-GkGEhTir0RNuqII4QRoXsxVgaE/view

https://drive.google.com/file/d/1qfSAZ85_gESeaeG3QPhjUyZM1q3m5LHW/view

https://drive.google.com/file/d/1atFHwmcC-oBa5KUwjSXzqDdm5BU0Yhea/view

Język rosyjski, prace plastyczne:

 

Język niemiecki, prezentacje:

https://drive.google.com/file/d/1Mk_2nmt-FuJJcAtiiNggl0-m6ccnd3nM/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1mxiQwNdhh_ygzLCbW0mXp0Xhuaqz83gU/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1NMHCCoYaC8eYqK8icYJcF8hxbDhtlvkp/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1u29NGB-qZ4Yzdb655wd_S-gLLbM6ri4S/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1UwbfKLBS6Pe7wCkLEEewr0hNNLZ644pN/view?usp=sharing

Język niemiecki, prace plastyczne:

 

Warto uczyć się języków obcych! Starajcie się być coraz bardziej otwarci na naukę języków obcych, gdyż nigdy nie wiadomo kiedy i w jakich okolicznościach ta umiejętność wam się przyda!

Ogólnopolska Konferencja o prymasie S. Wyszyńskim

11 marca br. trzynastoosobowa grupa z naszej szkoły  (p. dyrektor, czworo nauczycieli, przewodnicząca Rady Rodziców oraz siedmioro uczniów) uczestniczyła w konferencji zorganizowanej przez Wydział Teologiczny UKSW w Warszawie.  Celem konferencji  „Droga życia i posługi pasterskiej prymasa kard. S. Wyszyńskiego jako przesłanie dla współczesnego Kościoła i narodu polskiego”  było pokazanie ponadczasowości nauczania  kard. Wyszyńskiego jako Pasterza Kościoła oraz Ojca Narodu. Prelegenci z bogactwa refleksji kard. Wyszyńskiego wydobywali myśli -  drogowskazy i inspiracje dla współczesnych Polaków. W ramach spotkania uczestniczyliśmy we Mszy św. w kościele bł. E. Detkensa  pod przewodnictwem kard. K. Nycza -  Wielkiego Kanclerza UKSW.  Oprócz ciekawych referatów wybitnych znawców Prymasa Tysiąclecia, wysłuchaliśmy świadectwa p. Iwony Czarcińskiej  z Instytutu Prymasowskiego, zwiedziliśmy bibliotekę uniwersytecką  oraz obejrzeliśmy okolicznościową wystawę i  krótki film o naszym Patronie. Wśród prelegentów byli m.in. : dr Ewa Czaczkowska, ks. dr hab. Rafał Bednarczyk, o. dr hab. Grzegorz Bartosik, bp prof. A. Dziuba, ks. prof. Ryszard Czekalski.

Pan Dyrektor oraz uczniowie,  udzielili wywiadu dla Radia Plus na temat propagowania nauczania Prymasa Tysiąclecia i jego znajomości przez młode pokolenie.

Wyjazd zorganizowała katechetka Marzena Sadowska.

 

 

Beatyfikacja Kardynała Stefana Wyszyńskiego - prace plastyczne

oczekiwaniu na beatyfikację Kardynała Stefana Wyszyńskiego uczniowie naszej szkoły wykonali w domach piękne prace plastyczne „ABC Społecznej Krucjaty Miłości na co dzień”, ,, Plakat z cytatami Kardynała Stefana Wyszyńskiego” oraz ,, Projekt znaczka pocztowego upamiętniającego uroczystość beatyfikacji”. W pracach zachwyca pomysłowość, staranność wykonania, kreatywność oraz inwencja twórcza. 

Dziękujemy!

  

 

Jasełka bożonarodzeniowe

W dniu 20 grudnia 2019 r. w naszej szkole odbyły się jasełka bożonarodzeniowe. Przedstawienie przygotowane pod okiem p. Marzeny Sadowskiej wprowadziło zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. Wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły życzymy Wesołych Świat i Szczęśliwego Nowego Roku! Do zobaczenia 7 stycznia 2020r. 🎄✨⛄️

 

 

Wigilia klasy I

W dniu 17 grudnia uczniowie klasy I wspólnie z rodzicami i wychowawczynią obchodzili swoją pierwszą klasową  wigilie. Spotkanie rozpoczęło się występem bożonarodzeniowym  uczniów, następnie zgodnie z tradycją były życzenia i dzielenie się opłatkiem a po nim wspólne świętowanie przy stole wigilijnym. Dopełnieniem były rodzinne warsztaty zdobienia pierników. Spotkanie przebiegło w miłej świątecznej atmosferze.

 

 

Koncert Mikołajkowy dla Patrona Szkoły

Kardynała Stefana Wyszyńskiego

 

 

Narodowe Święto Niepodległości

W dniu 8 listopada 2019r. w naszej szkole odbył się apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Patriotyczny program artystyczny zaprezentowali uczniowie klas V-VIII. Punktualnie o godz. 11.11 uczniowie oraz nauczyciele odśpiewali 4-zwrotkowy hymn narodowy. Przedsięwzięcie jest kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej” polegającej na odśpiewaniu w szkołach czterozwrotkowego hymnu narodowego równo o godz. 11.11.

 

 

Wycieczka do leśniczówki Paryż

W dniu 17.10.2019r. klasy drugie wraz z wychowawczyniami udały się na wycieczkę edukacyjną do leśniczówki Paryż. W drodze do Paryża wstąpiliśmy do Izby Pamiątkowej Guzikarstwa w Sochocinie. Dowiedzieliśmy się, jak wyglądał proces wytwarzania guzików metodą rzemieślniczą. W Paryżu czekała na nas za to lekcja przyrodnicza dotycząca budowy lasu, warsztaty z wypieku ciast i ciasteczek oraz samodzielny wyrób masła. W trakcie pobytu pani gospodyni poczęstowała wszystkich pysznymi, słodkimi placuszkami oraz grillowaną kiełbaską. Byliśmy zachwyceni pobytem. Umówiliśmy się już nawet na następne spotkanie!

 

 

#SZKOŁAPAMIĘTA

Klasy VI a i VI b Szkoły Podstawowej im.Ks.Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Siedlinie wzięły udział w akcji#szkołapamięta.
Niezwyklym wydarzeniem była lekcja historii regionalnej w Pracowni Dziejów Dokumentacji Miasta Płońska. Pani M. Krysiak przedstawiła sylwetki sławnych Plonszczan, spolecznikow, którzy odegrali istotną rolę w historii miasta.  Uczniowie udali się również na cmentarz, m.in. modlili się przy grobach. śp. Bogumiły Sokolowskiej, śp. Beaty Walter, śp. Iwony Majchrzak. Uczniowie zapalili  znicze na grobie Nieznanego Żołnierza.

 

 

Wycieczka do Łodzi

Dnia 6 listopada 2019r. uczniowie kl. I i III uczestniczyli w wycieczce do Łodzi. Program był bardzo bogaty, mianowicie dzieci odwiedziły Teatr Picolo, a tam oglądały spektakl pt. ,,Dr Nieboli".Następnie udały się do Experymentarium, gdzie wzięły udział w warsztatowych przyrodniczych pt. ,, Woda na Ziemi", gdzie samodzielnie wykonywały doświadczenia. Atrakcjom nie było końca. Po naukowej części pora się odprężyć w Aquaparku Fala.

 

 

Spotkanie z policjantem

W dniu 6 listopada br. gościliśmy policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku. Podczas spotkania uczniowie m.in. dowiedzieli się o konsekwencjach nieprawidłowego zachowania w szkole i poza nią.

 

 

#SZKOŁAPAMIĘTA

Nasza szkoła bierze udział w akcji MEN - "Szkoła pamięta".

Akcja ma na celu uwrażliwianie młodych ludzi na potrzeby pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności.

Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych , którzy zapisali się w historii - tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań.

Dlatego jednym z działań akcji "Szkoła pamięta", była zbiórka pieniężna na "wirtualny znicz" (znicz, który zostanie zapalony w Naszym imieniu na polskich grobach za granicą). Do środy 30 października można było wpłacić po 1 zł lub więcej na "wirtualny znicz". Uczniowie kl.VII i kl.VIII zajęli się zbieraniem pieniędzy. Wszystkie pieniądze, które udało nam się zebrać zostaną wpłacone na konto FUNDACJI MOST ,która m.in. opiekuje się polskimi cmentarzami i miejscami pamięci za granicą.

Mamy nadzieję, że NASZE WIRTUALNE ZNICZE zapłoną na polskich grobach za granicą już 1 listopada.
Przecież my wszyscy pamiętamy... i dziękujemy bohaterom naszej wolności... Koordynatorkami akcji były p. Sylwia Radomska oraz p. Marlena Kłysiak.

 

 

Przedstawienie profilaktyczne

W poniedziałek 28 października odbyły się w naszej szkole przedstawienia profilaktyczne. Dla klas 0-3 pt.:”W leśnym sądzie niejeden bohater zasiądzie” a dla klas 4-8 pt.: „Zagubione sumienia”. Przed uczniami wystąpili aktorzy z Teatru Profilaktycznego „Maska” z Krakowa.

 

 

Medal Komisji Edukacji Narodowej

29 października na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie wyróżniono nauczycieli i pracowników administracji m.in. z rejonu ciechanowskiego. Wręczono nagrody i Medale Komisji Edukacji Narodowej za szczególne osiągnięcia na rzecz oświaty i wychowania.

Z ogromną przyjemnością informujemy, że Medal Komisji Narodowej  otrzymała Pani Justyna Bartkowska wicedyrektor szkoły oraz Pani Hanna Zarzycka sekretarz szkoły.

Jesteśmy dumni i składamy serdeczne gratulacje oraz życzymy dalszych sukcesów w pracy na rzecz naszej szkoły.

 

 

Próbna ewakuacja

W dniu 29 października 2019r. odbyła się w naszej szkole próbna ewakuacja.

 

 

Pasowanie uczniów klasy pierwszej

W dniu 18 października 2019r. o godzinie 10:00 w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania na ucznia klasy pierwszej. Podczas przedstawienia uczniowie pierwszej klasy pokazali swoje umiejętności w różnych dziedzinach - śpiewali, tańczyli oraz recytowali wiersze. Po ślubowaniu, Pan dyrektor Dariusz Urbański pasował wszystkie dzieci na uczniów i uczennice Szkoły Podstawowej im. Księdza Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Siedlinie.

 

 

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to święto, które sięga daleko do historii. Upamiętnia ono rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej powstałej w 1773 roku z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Potocznie dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela, a jego bohaterami są wszystkie osoby związane z polską oświatą.

 

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

„Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami” Adam Mickiewicz

Uczniom życzymy wieku sukcesów w nauce, nauczycielom cierpliwości i zapału do pracy, a rodzicom wyrozumiałości i zadowolenia z ich pociech🏆 I pamiętajcie-do następnych wakacji zostały tylko 42 tygodnie 😊