Rok szkolny 2020/2021 - galeria foto

Rok szkolny 2020/2021

Laureatami ogólnopolskiego konkursu Sejmu Dzieci i Młodzieży realizowanego przez Kancelarię Sejmu RP w porozumieniu z Ministrem Edukacji i Nauki oraz IPN 

pt.: "Śladami Kardynała Stefana Wyszyńskiego - w poszukiwaniu drogowskazów we współczesnym świecie według wartości i ideałów Prymasa Tysiąclecia. W jaki sposób możesz wykorzystać nauki Kardynała Stefana Wyszyńskiego w obecnej rzeczywistości w odniesieniu do swojego życia, do życia Twojej rodziny lub społeczności, w której mieszkasz?" 

zostali uczniowie klasy 8: Nikola Cywińska i Olaf Sadowski - Gratulujemy!!!

Gazetka Szkolna - SIEDLIN PRESS - maj/czerwiec


Muzyczne Serca z Okazji Dnia Matki - 26 Maja 2021


Gazetka Szkolna - SIEDLIN PRESS - kwiecień


Wielkanoc 2021 - film


„List do Prymasa Wyszyńskiego w więzieniu" - konkurs

Kinga Maćkiewicz i Zuzanna Rajewska napisały do Prymasa

„List do Prymasa Wyszyńskiego w więzieniu" – to temat konkursu zorganizowanego przez Fundację „Dziedzictwo Kardynała Stefana Wyszyńskiego” w Warszawie i  skierowanego do uczniów w wieku 9-15 lat. Uczestnik  miał za zadanie powrócić do wydarzeń sprzed 67 lat i wyobrazić sobie, że  prymas Wyszyński przebywa właśnie w więzieniu oraz napisać do niego list. O czym chciałby mu opowiedzieć,  o co zapytać? A może pocieszyć? W listach znalazło się wszystko, co podyktowały myśli i serce. Cieszymy się, że także nasze uczennice  – Kinga Maćkiewicz z kl. VIb i Zuzanna Rajewska z kl. VIIb napisały listy do uwięzionego Prymasa.  Listy zostały napisane we wrześniu 2020 r. (rocznica uwięzienia) pod opieką p. Marzeny  Sadowskiej.Uczennice otrzymały dyplomy i upominki za udział. Składamy serdeczne gratulacje i wyrażamy podziw dla zrozumienia sytuacji uwięzionego Księdza Kardynała, szukania dróg pocieszenia oraz  dużej wiedzy na temat jego życia i służby w Kościele. Listy zostały opublikowane na stronie internetowej Fundacji, pod linkiem https://www.abcmilosci.pl/konkurs . Zachęcamy do lektury.

 


Dzień Św. Patryka 2021 - film 


Gazetka Szkolna - SIEDLIN PRESS - marzec


Gazetka Szkolna - SIEDLIN PRESS - luty


Pasowanie uczniów kl. I - film


Prace naszych uczniów na wystawie pokonkursowej

Nikola Cywińska i Aleksander Piekarczyk z kl. VIII reprezentowali naszą szkołę w XII Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Śladami Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego”. Tym razem inspiracją były słowa „Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie” (kard. Wyszyński). Konkurs zorganizował Zespół Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku. Adresatami byli uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych.  Uczestnik miał za zadanie wykonać zdjęcie tak, by uchwycić w kadrze miejsce pamięci i hołdu poświęcone kard. S. Wyszyńskiemu np. pomnik, ulicę, wydarzenie. Pomimo wyjątkowego czasu pandemii, konkurs ten cieszył się wielkim zainteresowaniem. Jury, w skład którego weszli m.in.: dyrekcja szkoły, poseł, fotoreporter, przyznało nagrody oraz dokonało wyboru zdjęć do wystawy pokonkursowej. Miło nam poinformować, że do wystawy zostały zakwalifikowane także zdjęcia naszych uczniów. 

Gratulujemy Nikoli i Olkowi trafnej interpretacji tematyki konkursu. Nikola zaprezentowała na fotografii klasową gazetkę, Olek  - szkolną ścianę pamięci   poświęconą   Prymasowi. Uczniowie wykonali prace pod kierunkiem p. Marzeny Sadowskiej.  

 


Karnawał - czas zabaw

Klasy VI przygotowane do balu. Przedstawiamy propozycje masek weneckich wykonanych przez uczniów podczas lekcji

 

Nasze uczennice na ogólnopolskim podium

Projekt „Prymas Wyszyński – Człowiek Niezwykłej Miary”

 Z wielką radością informujemy, że dwie nasze uczennice zostały laureatkami w ogólnopolskim projekcie „Prymas Wyszyński – Człowiek Niezwykłej Miary”. Kinga Maćkiewicz zdobyła II miejsce w Konkursie plastycznym pt. „ABC Społecznej Krucjaty Miłości na co dzień”, zaś Nikola Cywińska – III miejsce za plakat z cytatami  Kardynała Stefana Wyszyńskiego na temat Ojczyzna, naród, patriotyzm.

Serdecznie gratulujemy!

 Przypominamy, że organizatorem było Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego.  Uczestnicy mieli za zadanie realizację  5 z 10 zaproponowanych zadań. Udział w nim wzięli uczniowie klas IV – VIII. Opiekunami byli: nauczyciele plastyki, techniki, poloniści oraz wychowawcy klas VI – VIII, koordynatorem -  p. Marzena Sadowska.

Ocenionych zostało ponad 300 prac spełniających kryteria konkursowe. Osiągnięcia Kingi i Nikoli   są tym cenniejsze, że do   oceny prac powołano wybitnych specjalistów.

Przewodniczącym Jury był Paweł Woldan - scenarzysta i reżyser filmowy, autor m.in. ponad 80 filmów dokumentalnych (w tym także o kard. Stefanie Wyszyńskim). W skład Jury weszli: prof. Krzysztof Koehler – poeta, pisarz, eseista, scenarzysta, profesor nauk humanistycznych; Anna Maciejowska -  historyk sztuki i pedagog, krytyk artystyczny, nauczyciel historii sztuki i wieloletnia dyrektor liceum plastycznego oraz Michalina Janowska – dyrektor Instytutu Prymasowskiego w Warszawie.

  

 


Jasełka - 2020 - film