W Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Siedlinie aktywnie działa Samorząd Uczniowski, którego opiekunami są p. Małgorzata Sadowska oraz p. Marlena Kłysiak.
Przewodniczącą Samorządu jest Zuzanna Rajewska, zastępcą – Rafał Błaszczkiewicz.
Celem działania Samorządu jest rozwijanie samorządności szkolnej i kształtowanie postaw współodpowiedzialności i współdziałania, opartych na demokratycznych zasadach współżycia między ludźmi. Samorząd czynnie uczestniczy w życiu szkoły – współtworzy obowiązujące zasady, współdziała w realizacji dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych zadań szkoły. Samorząd wspiera działanie Wolontariatu poprzez organizację i udział w akcjach charytatywnych.

Samorząd uczniowski przypomina…

Ostatnie lata pokazały, jak Internet zdominował nasze życie – od sposobu spędzania czasu wolnego po możliwości prowadzenia lekcji zdalnych. Korzystanie z jego zasobów to ogrom możliwości, jednak niewłaściwe korzystanie może mieć fatalne skutki. Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu w naszej szkole luty i marzec to miesiące podnoszące świadomość bezpieczeństwa w sieci.

W lutym przypominamy:

6 zasad na „szóstkę”
1.      Nie udostępniaj zdjęć, które mogą być kompromitujące nie tylko dla Ciebie, ale i dla Twoich kolegów.

2.      Twórz skomplikowane hasła, które będą stanowiły barierę dla potencjalnych włamywaczy.

3.      Nikomu nie udostępniaj swoich haseł, aby nie wpadły w niepowołane ręce.

4.      Bądź ostrożny w kontaktach z ludźmi poznanymi przez Internet – nie masz pewności, kto jest po drugiej stronie.

5.      Nie hejtuj – Twoje komentarze będzie czytać drugi człowiek. Pamiętaj, aby były zrównoważone i wyrażały szacunek.

6.      Nie udostępniaj swoich danych – nie wiesz do kogo trafią i co się z nimi stanie.

Ostatki – 1 marca 2022r.

Ostatni tydzień karnawału w Polsce rozpoczyna tłusty czwartek, a kończy Środa Popielcowa.

Ostatki, czyli ostatni dzień karnawału wypadają zawsze we wtorek, w 2022 roku dokładnie 1 marca. Jutro zaczyna się Wielki Post i oczekiwanie na Wielkanoc.

Ponieważ Ostatki to, jak sama nazwa wskazuje, ostatnia szansa do wybawienia i najedzenia się przed okresem Wielkiego Postu, jest to okres nasilonych zabaw, bali karnawałowych oraz „nieumiarkowania w jedzeniu i piciu”.

W wielu regionach Polski w czasie Ostatków po wsiach i miastach chodzili przebierańcy, których należało obdarować jadłem i napitkiem.

W naszej tradycji Ostatki funkcjonują również jako Śledzik oraz Zapusty.

W imieniu Samorządu Szkolnego oraz Rady Rodziców uczniowie zostali poczęstowani pysznymi pączkami .

Może być zdjęciem przedstawiającym jedzenie i tekst „ZAPUSTY Górapączków, za tą górą Tluste placki z konfiturą Zaplackami misa chrustu, Bo to dzisiaj są zapusty wanessa”

Galeria zdjęć – ostatki: [fancygallery id=”3″ album=”20″]