W dniu 23 kwietnia 2022r. odbył się II Szkolny Rajd Rowerowy im. Jerzego Radziwonki. 🚲
Data organizacji rajdu nie była przypadkowa, bowiem w tym dniu obchodził swoje imieniny nasz zmarły kolega i nauczyciel Śp. Jerzy Radziwonka. Jest to także I rocznica Jego śmierci. W rajdzie łącznie uczestniczyło 40 osób (uczniów, rodziców, nauczycieli i zaproszonych gości).
Głównymi sponsorami, a zarazem uczestnikami rajdu byli: Pan Dariusz Żelasko – przewodniczący Rady Powiatu Płońskiego, Pan Aleksander Jóźwiak – przyjaciel Śp. Jerzego Radziwonki oraz Rada Rodziców.
Zaproszenie do otwarcia rajdu przyjęli Pan Aleksander Jarosławski – Wójt Gminy Płońsk, Pani Teresa Kozera Wiceburmistrz Miasta Płońsk, Pan Adam Maliński – Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Płońsku, Cezary Goszczyński – Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Siedlinie.
Droga całego rajdu zabezpieczana była przez funkcjonariuszy Powiatowej Policji w Płońsku oraz Ochotnicze Straże Pożarne w Siedlinie i Strachowie, za co w tym miejscu serdecznie dziękujemy.
Podczas rajdu złożyliśmy na grobie Śp. Jerzego Radziwonki kwiaty i zapaliliśmy znicze. Modlitwie przewodniczył nasz kolega Mariusz Augustyniak. Swoją obecnością zaszczycił nas także Burmistrz Miasta Płońsk – Andrzej Pietrasik.
Następnie udaliśmy się do Arcelina, gdzie czekał na nas poczęstunek w postaci ciepłych, grillowanych kiełbasek i ciast, który został przygotowany przez rodziców naszej szkoły. Szczególne podziękowania przekazujemy Pani Małgorzacie Witkowskiej, Państwu Angelice i Jackowi Łukasiewiczom oraz Pani Katarzynie Kuleszy.
Podczas pobytu w Arcelinie uczniowie mieli możliwość zabaw i gier na świeżym powietrzu.
Pan Przewodniczący Rady Powiatu – Dariusz Żelasko wspólnie z Naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego – Adamem Malińskim zorganizował konkurs wiedzy o ruchu drogowym, w którym uczestniczyli nasi uczniowie. Sponsorem nagród był także Pan Dariusz Żelasko. Serdecznie dziękujemy za wspaniałą inicjatywę konkursu.
Rajd zakończyliśmy przy naszej szkole w Siedlinie – wszyscy zmęczeni ale bardzo szczęśliwi, ponieważ głównym naszym celem było uczczenie pamięci o naszym przyjacielu, koledze, nauczycielu Śp. Jerzym Radziwonce.
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy sponsorom, gościom uczestnikom i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli organizację rajdu. Zapraszamy za rok na kolejny rajd.
[fancygallery id=”3″ album=”28″]